Datum: 14.05.2024
Fotograf: Dana Ehlová
Koncert k Roku české hudby ve znamení krásné české hudby a také obdivuhodné dobročinnosti, ve kterém spojili své síly a hlavně umění žáci ZUŠ Dobruška na klavír doprovázení Lukášem Koblásou, ženský pěvecký sbor Vlasta a Zdeněk Svědík, nabídl 15. května téměř zaplněnému sálu kulturního domu v Dobrušce nevšední podvečer.
Posluchači si vychutnali písně a skladby Smetany, Dvořáka, Fibicha, Janáčka i Jiřího Šlitra nebo Štěpána Raka. Program vyvrcholil společným vystoupením Vlastiček, Zdeňka Svědíka a Lukáše Koblásy, při němž zazněla árie ze slavné Dvořákovy opery Rusalka. Přídavek Čechy krásné, Čechy mé pak zpíval s vystupujícími celý sál.
Publicita