Úvodní fotka Sokolovna

Běh Dobruškou - 8. ročník

Datum: 18.09.2022
Fotograf: Leoš Dragúň

Osmapadesát závodníků všech věkových kategorií se v neděli 18. září postavilo na start osmého ročníku Běhu Dobruškou. Navzdory nepříznivému deštivému počasí a náročné trati pořadatelé ze Sboru dobrovolných hasičů Dobruška – Doly přivítali v cíli všechny startující. Tradiční sportovní akci zahájil závod dětí.

Hlavní závod na deset kilometrů ovládli vytrvalci z Běžeckého klubu Náchod, kteří od začátku udávali tempo a rychle se vzdálili ostatním soupeřům. Z vítězství a obhajoby loňského triumfu se radoval Pavel Jelen, jenž dosáhl času 34:13,1. Se ztrátou pěti vteřin doběhl jeho oddílový kolega Kamil Krunka. Celkově třetí skončil dobrušský atlet Ondřej Čáp, který časem 39:20,2 ovládl kategorii mužů 40 – 49 let.

Mezi ženami byla nejrychlejší dobrušská Gabriela Galková, reprezentující Ski klub Deštné (49:02,2). Pětikilometrovou trať zaběhli nejrychleji Michal Hroch (Hradec Králové - 23:15,6) a Renata Hynková (Rozběháme Náchod – 26:23,3). Trasu 2,5 km ovládla sourozenecká dvojice Noemi Elichová (10:53,1) a Ondřej Elich (11:25,4) z Běžeckého klubu Náchod.

Datum vložení: 18. 9. 2022 21:00
Datum poslední aktualizace: 30. 12. 2022 15:40
Autor: Miroslav Sixta