1. 8. 2019 - 31. 8. 2019 PETRA VENCLOVÁ: POHLED DO DUŠE
Kresby Petry Venclové zachycují její pohled na okolní svět. Námětem jí jsou především zvířata, jejímu srdci nejbližší a též filmoví hrdinové, ale i známé kreslené postavy.
Už odmalička se s nadšením věnovala kreslení. „Nestudovala jsem žádnou uměleckou školu, všechno jsem načerpala postupem času kreslením, kdykoliv byla vhodná chvíle,“ říká o sobě autorka.
| výstava ve foyer knihovny |
LÉTO PLNÉ PŘÍBĚHŮ
Letní prázdniny jsou pro děti vždy plné zážitků a příběhů, takže proč si rovnou nezasoutěžit o knižní ceny! Knihovna Dobruška vyhlašuje soutěž pro děti do 15 let „Léto plné příběhů“. Na dětském oddělení je k dispozici pracovní list, který je třeba přes léto vyplnit a do konce září odevzdat. Kdo jednotlivá zadání vyplní nejpečlivěji a nejlépe, bude odměněn prima cenou. Tak hurá do knihovny!
| prázdninová soutěž pro děti |
KNIHOVNA NA LETNÍM KOUPALIŠTI
Ve vstupní části dobrušského koupaliště je umístěna naše lení knihovnička. Návštěvníci koupaliště tu najdou výběr letního čtení (detektivky, sci-fi, romány pro ženy, humorné i dětské knihy). Kdokoliv si zde může vybrat knihu, odnést si ji domů a po přečtení ji může opět vrátit, případně si ji nechat. V průběhu prázdnin jsou knihy neustále doplňovány.