Aktuality

A picture

Navigace

Odeslat stránku e-mailem

Obsah

Zprávy

Přespolní běh areálem zdraví Chábory

Sbor dobrovolných hasičů Chábory a Sportovní klub policie z Rychnova nad Kněžnou vás zvou k účasti na již 38. ročníku Přespolního běhu areálem zdraví Chábory, který se koná v neděli dne 9. června 2019. Prezentace účastníků je od 8,00 do 9,30 hodin přímo v areálu zdraví. Závod je také součástí 31. ročníku Velké ceny východních Čech v bězích. Každý účastník obdrží diplom a věcnou cenu podle vlastního výběru a vydaná startovní čísla budou navíc slosována o dalších 15 hodnotných věcných cen. Součástí akce je náborový běh pro všechny generace od 4 do 88 let pod názvem BUĎ FIT! celý text

ostatní | 4. 6. 2019 | Autor: Martin Řehák

Cyklobusy 2019

Vážení turisté a příznivci cykloturistiky, cyklobusy do turistických regionů jsou v letošním roce v provozu od 1. června do 29. září a budou jezdit každou sobotu a neděli a navíc také v páteční svátek 5. července. Po roce se vracíme k tradičnímu formátu propagačního materiálu s mapou. V rámci vlastních cyklobusových spojů došlo u některých linek ke změně dopravců, aktualizovány jsou také časy odjezdů, u některých linek dochází k posunu časů odjezdů z hor na pozdní odpolední hodiny. Autobusy v Rychnově nad Kněžnou budou opět vyjíždět pouze ze zastávky Rychnov nad Kněžnou, železniční stanice. Tato změna jízdního řádu proběhla díky plánovanému přesunu autobusového nádraží v Rychnově nad Kněžnou k vlakové zastávce. Také v letošním roce se na našem území opět hodně staví. Z důvodu rekonstrukce komunikace Říčky v Orlických horách – Orlické Záhoří nebudou spoje zajíždět na výstupové místo na Mezivrší a autobusy budou odkláněny přes Bartošovice v Orlických horách. V průběhu roku se mohou objevit další uzavírky a tak ve vlastním zájmu prosím sledujte aktuální on-line informace o spojích. K tomu Vám bude nově sloužit mobilní aplikace IREDO, která od letošního roku funguje na všech informačních systémech. I nadále můžete využít internetové stránky tabule.oredo.cz, QR kódy na zastávkách nebo informační linku IREDO.
V současném období dochází k velkému rozmachu jízdních kol s přídavným pohonem. Dovolujeme si Vás upozornit, že dle platných Smluvních a přepravních podmínek IREDO je přeprava kol s jiným než elektrickým přídavným motorem a přeprava elektrokol s neodnímatelnou baterií zakázána.
Jako každoročně si vás dovolujeme požádat o věnování patřičné pozornosti bezpečí při jízdě na kole. Respektujte i další účastníky turistiky, zejména pěší chodce. Při výběru trasy nezapomínejte na své zdraví a současnou aktuální kondici. Pro jistotu si do svých mobilních telefonů uložte kontakty nejen na Horskou službu ČR, ale i na polskou partnerskou záchrannou organizaci GOPR. Odkazy a kontakty naleznete v letáku. Zároveň si Vám dovolujeme v materiálu představit několik turistických novinek, které můžete při cestách s cyklobusy navštívit.
Euroregion Glacensis realizuje v oblasti Orlických hor další své projekty se zaměřením na přeshraniční spolupráci. Jedná se o výstavbu rozhleden a investice v oblasti pevnostních opevnění. Více se dozvíte na stránkách www.euro-glacensis.cz/hrebenovka nebo www.euro-glacensis.cz/tajemstvi
Pro letošní cykloturistickou sezónu vám přejeme krásné počasí a mnoho nevšedních zážitků ze sedla kola. celý text

ostatní | 17. 5. 2019 | Autor: Martin Řehák

MIMOŘÁDNÁ OTEVÍRACÍ DOBA IC v Dobrušce po dobu nemoci

pondělí 8–12 a 13–17,
úterý 8–12 a 13–15:30,
středa 8–12 a 13–17,
čtvrtek 8–12 a 13–15:30,
pátek 8–12 a 13–15:30,
sobota, neděle, svátky ZAVŘENO celý text

ostatní | 3. 4. 2019 | Autor: Martin Řehák