Oběti I. světové války

A picture

Navigace

Odeslat stránku e-mailem

Obsah

Významné osobnosti Dobrušska

Oběti I. světové války

Dobruška a Chábory
Dobruška - pomník padlým v I. světové válce
 
  1. Andrš Josef, rolník, Chábory 32
  2. Bartoš František, obuvník, Poříčí 484
  3. Bauer Josef, úředník na Zastavilce
  4. Biedermann Josef, soustružník, Novoměstská 226
  5. Černý František, dělník, Pulická 134
  6. Čuda Václav, krejčí, Solnická 382
  7. Dašek Jaroslav, U nádraží 514
  8. Dojiva Josef, krejčí, Domašínská 342
  9. Dojiva Václav, úpravčí, Pulická 180
  10. Dostál Václav, cukrář, Kostelní 364
  11. Dubánek Josef, obuvník, Svatodušská 330
  12. Dvořák Václav, dělník, Holobřízek 149
  13. Dyntar František, rolník, Novoměstská 190
  14. Fein Ludvík, obchodník, dnešní náměstí F. L. Věka
  15. Frank Arnošt, syn rabína, Budín 61
  16. Fromm František, železniční zřízenec, Poříčí 458
  17. Herman Vilém, dělník, Opočenská 454
  18. Hettfleisch Augustin, soustružník, Domašínská 354
  19. Hladík Jan, krejčí, Pulická 184
  20. Holeček Ludvík, dělník, Poddomí 256
  21. Holub František, podstarší, Křovická 268
  22. Horyna Josef, sládek, Křovická 267
  23. Hušek Jan, soustružník, Zastavilka 88
  24. Jirásek František, kameník, Domašínská 334
  25. Jiroud František, sedlář, Novoměstská 207
  26. Jung Bedřich, nožíř, Pulická 109
  27. Košata Josef, instalatér, Dobytčí trh 377
  28. Kouba Josef, pekař, Solnická 58
  29. Krinke Vojtěch, tovární dělník, Poříčí 300
  30. Kryštof Rudolf, sedlář, Pulická 108
  31. Křeh Jan, tovární dělník, Pulická 117
  32. Kučera Jan, soustružník, Křovická 266
  33. Kulštejn František, povozník, Dobytčí trh 343
  34. Kunc Karel, soustružník, Budín 61
  35. Ledeč Felix, inženýr, náměstí F. L. Věka 13
  36. Maršálek Emanuel, Opočenská 461
  37. Martinek František, dělník, Holobřízek 148
  38. Matoušek Josef, úředník, Svatodušská 291
  39. Mervart Josef, krejčí, Domašínská 355
  40. Moravec Alois, dělník, Domašínská 328
  41. Moravec Josef, dělník, Chábory 14
  42. Nehyba Josef, dělník, Jiráskova 508
  43. Netík Jan, soustružník, Budín 65
  44. Novotný Antonín, zedník, Zastavilka 86
  45. Nýč Josef, obuvník, Jiráskova 503
  46. Pařízek Josef, soustružník, Křovická 279
  47. Pařízek Josef, tkadlec, Chábory 22
  48. Pařízek Josef, zemědělský dělník, Chábory 22
  49. Pekárek Viktor, syn obchodníka, náměstí F. L. Věka 23
  50. Petr Josef, holič, náměstí F. L. Věka 36
  51. Petr Josef, zemědělský dělník, Domašínská 336
  52. Petr Leopold, hodinář, Novoměstská 217
  53. Pinkas Josef, dělník, Poříčí 487
  54. Plichta Karel, úředník, náměstí F. L. Věka 34
  55. Potoček Karel, truhlář, náměstí F. L. Věka 36
  56. Rašek Václav, strojník, Poddomí 234
  57. Reil Karel, úpravčí, Kostelní 5
  58. Reiniš František, dělník, náměstí F. L. Věka 22
  59. Řehák Josef, obuvník, Kostelní 41
  60. Řehák Josef, soustružník, Pulická 127
  61. Serbousek František, obuvník, Svatodušská 322
  62. Smola Josef, krejčí, Svatodušská 444
  63. Svoboda František, soustružník, Domašínská 335
  64. Svoboda Jaroslav, dělník, Svatodušská 434
  65. Šenkýř František, učitel hudby, Solnická 383
  66. Šimánek Josef, dělník, Jiráskova 508
  67. Šmída Václav, Doly 418
  68. Šrámek Jan, bednář, Křovická 277
  69. Šrámek Josef, sochař, Opočenská 98
  70. Štěpán Jan, obuvník, Domašínská 332
  71. Šubert Josef, dělník, Novoměstská 194
  72. Švorc Jan, dělník, Opočenská 454
  73. Tláskal Karel, krejčí, Kostelní 41
  74. Tláskal Václav, dělník, Holobřízek 516
  75. Tojnar František, kamnář, Pulická 162
  76. Tojnar Václav, pekař, Pulická 162
  77. Tůma Karel, drogista, Kostelní 9
  78. Vaiser Celestýn, kočí, Dobruška
  79. Venclík Josef, provazník, Svatodušská 296
  80. Vojnar Jan, dělník, Novoměstská 208
  81. Voženílek František, Poříčí 529
  82. Zachystal Emil, kuchař, náměstí F. L. Věka 23
  83. Žďárek Antonín, chalupník, Holobřízek 150
  84. Žďárek Václav, pekař, Pulická 131
  85. Žídek Josef, úředník, náměstí F. L. Věka 28

Zemřelí vojíni v dobrušském lazaretu U Labutě a pohřbení na hřbitově u sv. Ducha
Hrob vojáků z I. světové války
 
  1. Rosenberg Lazar, dělník, Turčianský Sv. Martin, zemřel 30. 12. 1914
  2. Dörner Josef, tkadlec, Polom v Orl. horách, zemřel 18. 2. 1916
  3. Hejna Josef, dělník, Borová u Náchoda, zemřel 15. 7. 1916
  4. Nejvlt Antonín, tkadlec, Tis, zemřel 6. 6. 1916 (pozůstalými odvezen domů)

Běstviny
Běstviny - deska padlým v I. světové válce
 
  1. Bašek Josef
  2. Frydrych Václav
  3. Chmelař Jaroslav
  4. Chmelař Josef
  5. Jarkovský Josef
  6. Vojnar Jan

Domašín
Domašín - pomník padlým
 
  1. Bílek Jan čp. 63
  2. Jarkovský Josef čp. 20
  3. Moravec Jaroslav čp. 7
  4. Řehák Jaroslav čp. 30
  5. Seidl Jan čp. 72
  6. Smažík Antonín čp. 55
  7. Truněček Václav čp. 48

Křovice
  1. Linke Jan
  2. Novohradský František
  3. Pola Ferdinand
  4. Polák Václav
  5. Šenkýř Josef
  6. Šenkýř Vít

Mělčany
Mělčany - deska padlým v I. světové válce
 
  1. Andrš Václav čp. 13
  2. Beneš Václav čp. 1
  3. Dvořák Jan čp. 3
  4. Škoda František čp. 2

Pulice
Pulice - pomník padlým
 
  1. Doležal Josef čp. 70
  2. Dvořák Josef čp. 2
  3. Fejtek Ladislav čp. 13
  4. Grulich Josef
  5. Hladík Jan
  6. Holanec Bohumil čp. 24
  7. Hrnčíř Josef čp. 1
  8. Chmelař Josef čp. 19
  9. Mach Josef čp. 32
  10. Marek Antonín čp. 68
  11. Marek Jan čp. 32
  12. Martinek Josef čp. 18
  13. Matouš Václav
  14. Vaněk Josef čp. 20
  15. Vaněk Jan čp. 43
  16. Vaněk Václav čp. 34
  17. Vilikovský Václav, Puličky

Spáleniště
Spáleniště - památník padlým

Horní Spáleniště:
  1. Čtvrtečka František čp. 11
  2. Prouza Josef čp. 9

Dolní Spáleniště:
  1. Hanuš František čp. 10
  2. Klubrt Bohumil čp. 9
  3. Šlitr František čp. 16

Miškov:
  1. Bartoš Josef čp.
  2. Dostál František čp. 16
  3. Lepš Jan čp. 6
  4. Sedláček Josef čp. 4
  5. Zima Antonín čp. 15

Paseky:
  1. Andrš Jan čp. 37
  2. Pavlík Josef čp. 14
  3. Petr Václav čp. 11
  4. Verner Josef čp. 2
  5. Zima Augustin čp. 9