Obsah

Vyhlášení nejlepších sportovců Dobrušky za rok 2019

Datum: 23.01.2020
Fotograf: Pavel Štěpán

Ve velkém sále společenského centra byli tradičně oceněni nejlepší sportovci Dobrušky za uplynulý rok. Slavnostní večer uváděl František Šedivý moderátor Českého rozhlasu. V kulturním programu vystoupili zpěvačka Alžběta Yaghobová ze Základní umělecké školy Opočno (učitelka Petra Bónová), žákyně II. stupně tanečního oboru Základní umělecké školy Dobruška (učitelka Petra Felcmanová), saxofonový kvartet Základní umělecké školy Dobruška (učitelka Hana Novotná) a mažoretky Tyrkys Dobruška vedené Veronikou Rýdlovou.

Úvodní řeči pronesli hejtman Královéhradeckého kraje Jiří Štěpán, starosta Dobrušky Petr Lžíčař a  poslanec Parlamentu ČR a místostarosta Dobrušky Petr Sadovský.

P Ř E H L E D   O C E N Ě N Ý C H

JUNIORŠTÍ SKIBOBISTÉ, ČLENOVÉ SKIBOB KLUBU DOBRUŠKA
DOMINIK HARNACH
-              jako junior se dokázal prosadit i v kategorii dospělých
-              obsadil konečné 3. místo v celkovém hodnocení Světového poháru
-              na světovém šampionátu v rakouském Nassfeldu potvrdil roli favorita v juniorské kategorii - zvítězil v obřím slalomu, super-G a v kombinaci získal stříbrnou medaili

JAN BALÁČEK
-              z mistrovství světa v Rakousku se vrátil se čtyřmi juniorskými medailemi. Zlaté vybojoval ve slalomu a v kombinaci. V super-G a v obřím slalomu obsadil shodně stříbrnou příčku.

ATLETICKÁ DRUŽSTVA SK DOBRUŠKA
DRUŽSTVO A PŘÍPRAVKY ŽÁKYŇ
-              vyhrálo krajský přebor družstev přípravek v konkurenci 28 týmů
-              družstvo vedené trenéry Alenou Skálovou a Adamem Ovčarikem startovalo ve složení: Magdaléna Ovčariková, Martina Frejvaldová, Renata Skálová, Barbora Dvořáková, Tereza Světlíková

DRUŽSTVO MLADŠÍCH ŽÁKYŇ
-              obsadilo 4. místo v krajském přeboru družstev mladšího žactva
-              složení: Tereza Stejskalová, Kateřina Štětinová, Viktorie Fejová, Rozálie Horská, Klára Dvořáková, Ivana Smažíková, Martina Frejvaldová, Majdaléna Ovčariková, Renata Skálová
-              družstvo vedlo trenérské trio: Eva Pacinová, Jakub Pacina a Adam Ovčarik

FLORBALISTA
VÁCLAV OUBRECHT
-              odchovanec FBC Dobruška je již šestou sezonu stabilním obráncem superligového týmu Sokoli Pardubice, který v loňském roce zvítězil v Poháru Českého florbalu – Pohár České pojišťovny 2019
-              Václav Oubrecht v semifinálovém utkání proti Ostravě zaznamenal hattrick

SKIBOBISTÉ SKIBOB KLUBU DOBRUŠKA
STANISLAVA PRECLÍKOVÁ
-              již potřetí obhájila celkové prvenství ve Světovém poháru
-              na mistrovství světa v Rakousku k vítězství ve slalomu, přidala 2. příčku v kombinaci a 3. místo v obřím slalomu
GABRIELA JAŠKOVÁ
-              v Rakousku se stala světovou šampionkou v obřím slalomu a získala bronz v super-G v kategorii žen
BOHUMIL FLEGL
-              na MS v Rakousku získal 4 cenné kovy - stříbro ve slalomu, super-G a kombinaci a bronz v obřím slalomu v seniorské kategorii AK3

ATLETI SK DOBRUŠKA
MARTINA FREJVALDOVÁ
-              krajská přebornice ve čtyřboji měla výrazný podíl na vítězství dobrušské přípravky děvčat v krajském přeboru družstev

ONDŘEJ ČÁP
-              vloni vybojoval stříbro na Mistrovství České republiky veteránů v půlmaratonu v Olomouci
-              na halovém Mistrovství ČR veteránů Jablonec nad Nisou získal bronz v běhu na 3 km
-              účastník Evropských veteránských her v italském Turíně, kde třikrát vystoupil na stupně vítězů - 2. místo v běhu na 5 km a 3. příčka na desetikilometrové trati a v půlmaratonu

KATEŘINA ŠTĚTINOVÁ
-              krajská přebornice v běhu na 300 m v kategorii mladších žákyň
-              skvělými výkony se nominovala do krajské výpravy na Olympiádu dětí a mládeže 2019

TÝM MLADŠÍCH ŽÁKŮ FOTBALOVÝ ODDÍL SK DOBRUŠKA
-              svěřenci trenéra Miroslava Horáka obsadili 2. místo v krajském přeboru Královéhradeckého kraje se ziskem 76 bodů

DRUŽSTVO SENIOR KUŽELKÁŘSKÉHO KLUBU DOBRUŠKA
-              vítězné družstvo Senior ligy Královéhradeckého kraje během celého uplynulého ročníku 2019 podávalo vyrovnané výkony. Ve venkovních zápasech neprohrálo. Nejlepší výkony podalo v Trutnově (1104 shozených kuželek) a v Jičíně (1096). Složení týmu: Vladimír Gütler, Jan Králíček, Jan Sedláček, Marie Frydrychová, Petr Brandejs a Jaroslav Černý.

POSÁDKA MUŽŮ KLUBU VODÁKŮ DOBRUŠKA
-              na Mistrovství České republiky ve vodáckém víceboji posádka získala stříbrnou medaili
-              v kvalifikačních závodech Poháru České republiky vybojovala 2. místo
-              složení posádky: Jan Červinka, Josef Kárník, Štěpán Špaňo, Michal Petřina, Michal Müller

SKIALPINISMUS a HORSKÁ KOLA
JAN POCHOBRADSKÝ - člen oddílu Scarpa Skialpinklub Orlické hory
-              obsadil 2. místo v Českém poháru v kategorii veteránů a zvítězil v závodech Slamník Vertical na Dolní Moravě Skialp Night Říčky
-              Jan Pochobradský patřil ke špičce v orientačních závodech na horských kolech v regionu Orlických hor. Obsadil 3. místa na závodech Orlický Bloudil a Mamut Bike Orienteering Lipovka

VZPĚRAČ – STŘEDNÍ ŠKOLA PODORLICKÉ VZDĚLÁVACÍ CENTRUM DOBRUŠKA
ALEX MARYŠKA
-              student dobrušské Střední školy Podorlické vzdělávací centrum reprezentuje náchodský oddíl Powerlifting
-              získal titul mistra světa v benchpressu v americkém Chicagu v kategorii do 110 kg mezi 16 a 17-letými chlapci
-              zároveň je držitelem světového rekordu výkonem 190 kg
-              tituly se mu daří obhajovat – je trojnásobným mistrem Evropy i mistrem světa

TJ SOKOL DOBRUŠKA – ODDÍL NÁRODNÍ HÁZENÉ
PRVOLIGOVÉ DRUŽSTVO ŽEN
-              v soutěžním ročníku 2018/2019 skončilo na vynikajícím 2. místě
-              v zimním nejprestižnějším turnaji 45. ročníku Českého ligového poháru skončily ženy rovněž druhé.

DRUŽSTVO ŽEN FLORBALOVÉHO KLUBU FBC DOBRUŠKA
-              v uplynulých dvou sezonách se družstvo probojovalo do osmifinále Poháru českého florbalu mezi 16 nejlepších družstev. Po šňůře pěti vítězných zápasů postoupilo až do osmifinále.
-              tým vyrovnal nejlepší výsledek z pěti sezon působení v celostátní I. lize žen. Postoupil do čtvrtfinále soutěže, když v 1. kole play off vyřadil favorizovaný tým Vsetína

SK MODERNÍ GYMNASTIKY DOBRUŠKA
ANITA MELIŠOVÁ
-              v roce 2019 se rozloučila s aktivní závodní činností ziskem bronzové medaile na Krajském přeboru a konečným 4. místem v sérii závodů Východočeské ligy. Anita Melišová od dětských let patřila mezi nejúspěšnější reprezentantky dobrušského oddílu. Úspěchy sklízela na krajských i republikových závodech a byla příkladem pro kolegyně i soupeřky. Své zkušenosti předává mladé generaci jako trenérka a rozhodčí.

FUNKCIONÁŘI
JOSEF FLÉGL (FOTBALOVÝ ODDÍL SK DOBRUŠKA)
-              dlouholetý člen výboru oddílu zajišťuje řadu let pořadatelskou službu domácích zápasů
-              vloni v listopadu (20. 11. 2019) oslavil kulaté narozeniny - 80 let

JOSEF URBAN (ODDÍL NÁRODNÍ HÁZENÉ TJ SOKOL DOBRUŠKA)
-              byl dlouholetým předsedou oddílu národní házené, hráčem a trenérem dívčích družstev. Jako funkcionář svoji kariéru završil funkcí starosty TJ Sokol Dobruška, v jejímž čele stál 20 let. Josef Urban se zasloužil o rozvoj sportovního areálu za sokolovnou. Za jeho vedení se rekonstruovalo házenkářské hřiště (asfaltový povrch), postavila se nová tribuna a připravil projekt rekonstrukce sokolovny na víceúčelovou sportovní halu.

JOSEF VERNER (ODDÍL NÁRODNÍ HÁZENÉ TJ SOKOL DOBRUŠKA)
-              dlouholetý házenkář a nyní trenér A-družstva mužů, které obsadilo 2. místo v B skupině 2. ligy mužů, postup do I. ligy unikl o pouhé 2 body. V polovině soutěže 2. ligy 2019/2020 patří týmu vedoucí příčka. Mladší žáci (svěřenci Josefa Vernera) skončili na 2. příčce v oblastním přeboru Východočeské oblasti

JITKA MÜLLEROVÁ (KLUB VODÁKŮ DOBRUŠKA)
-              zastupuje trenéra klubu, zajišťuje účast při závodech Svazu vodáků ČR, je místopředsedkyní Svazu vodáků ČR a rozhodčí na závodech

JAKUB PACINA (ODDÍL ATLETIKY SK DOBRUŠKA)
-              trenér mladšího žactva odborným přístupem a zapálením pro sport vychoval nynější úspěšné reprezentantky dobrušské atletiky v kategorii mladších žákyň, které se nyní začínají výrazně prosazovat na krajské úrovni

EVA ŠIMERDOVÁ (KLUB ČESKÝCH TURISTŮ DOBRUŠKA)
-              členka Klubu českých turistů od roku 1995 je vedoucí pěší turistiky. Dvacet let připravovala, zajišťovala a vedla týdenní pobyty s pěší turistikou po celé republice pro seniorky klubu. Od roku 2013 zajišťuje zájezdy s vysokohorskou turistikou po Evropě např. v Itálii, ve Švýcarsku, v Rakousku či ve Slovinsku.

VÁCLAV RAŠEK (TRI CLUB DOBRUŠKA)
-              první triatlon absolvoval v době studií na vysoké škole v roce 1995. Tehdy se stal členem Tri clubu  Dobruška. Od roku 2000 se podílí na organizaci závodů, zpracovává výsledky. Později začal sestavovat tratě a stal se hospodářem klubu. Od roku 2005 je členem výkonného výboru Tri clubu, sestavuje kalendář závodů, zajišťuje propagaci a aktualizuje web klubu.